Ольга Іваник
Ця історія почалась ще влітку, мені трапився опис курсу "essential mathematics" на платформі Prosteer. Про розвиток від Tetiana Gerasymova і я подумала: чому б не повчитись?
Те, що було написано у описі, виглядало цікаво і багатообіцяюче, прикинула, що хоч не хоч, а доведеться бути дата сайнтистом у тих потоках цифр, то хоч трошки ближче зрозумію з чим має справу той фахівець..
15.09, коли стартував курс, біля мене лежав робочий зошит, вітальна листівка і неосяжні обрії Адріатики. Шлях обіцяв бути цікавим, таким саме він і був.
Курс стартував активно, через морські канікули ледь встигала надолужити перший тиждень, деякі логістичні моменти вдалось зрозуміти десь після midterm exam, бо ж для чого читати інструкції)). А далі було багато-багато роботи і сумнівів..і списаний 100 сторінковий величезний зошит і 100+ сторінковий Гугл документ із домашками, 23 відео уроки, ще більше записів з цікавими прикладами задач, ще багато-багато нічних годин, у які змушені були з Natalia Didoruk працювати над покращенням своїх аналітичних здібностей та роботі з даними (тут так із неприхованим захопленням, бо страшенно круті ті практичні годинки для мене були.."робота з даними", то як операція на відкритому серці.. )
Згадати все...десь під таким гаслом проходило навчання, оскільки 20 років тому нам пощастило в університеті знайомитись з частинкою тем.
Додавалась щоразу певна структура і порядок у наші клаптики уривки-спогади, а ще сучасні інструменти роботи з даними - різні програмки, красиві рішення до завдань і математика, багато математики, теорії ймовірності і статистики. Тут просто низький уклін перед авторкою курсу і командою.
Часом було нелегко, тут мушу додати цитатку від відомого математика, ректора величезного вузу, дуже вже вона мені про наші з Наталкою "потуги": «Математик все життя відчуває себе невдахою, адже ставить перед собою складні задачі. А вони не завжди розв'язуються. А якщо і розв'язуються, то рідко. Звичайно, інколи математик відчуває себе розумником, але це буває рідко і за кілька днів минає. А далі знову невдачі.... Якщо таке "життя" вас влаштовує, то ви можете йти у математики)".
То особливий підвид оті математики і це навчання точно не для слабкодухих, але якою ж солодкою нагородою від Тані були коментарі, що "все чудово", "добре зроблено"! І та біль "невдахи" зникала повністю до наступного навчального циклу .
Hезабутній шлях тривалістю 3.5 місяці, за який дякую Тетяні, Олі та @Prosteer.Про розвиток .
f